BLOG

Vítáme Vás na našem blogu.

Dílna - prostor kde žiju a tvořím

 

Moje ševcovská dílna je víc než jen pouhou místností na práci. Trávím tady svůj život, od rána do večera. Je to můj svět. Moje místo. Je to prostor pro setkávání se zákazníky a přáteli. Základna mojí živnosti. Pevný bod v neustále se měnícím světě. Tady se můžete zastavit a znovu začít vnímat skutečné hodnoty. Dotýkat se kvalitních materiálů. Cítit vůni řemesla.

 Moje ševcovská dílna je mým domovem. Pro Vás je jako přístav, do kterého se můžete i po letech stále vracet a vždy ji naleznete klidnou a útulnou. Dílna a my ševci, kteří v ní pracujeme, jsme tady pro Vás. Den za dnem, už mnoho let, děláme svojí práci jak nejlépe dovedeme.  

Text a foto: Radek Zachariáš 

 

 

Vaše boty chtějí péči

 Když jsou nové, Vaše boty se lesknou a září čistotou. Máte z nich radost. Ale po nějaké době všední starosti odvedou vaši pozornost jinam a bot už si nevšímáte. A pohled na ně už není pěkný. Co teď?

 Na boty se práší.

 I když chodíte ve Vašich luxusních polobotkách převážně v interiéru, potřebují údržbu. Není to nic těžkého. Stačí mít na místě kde se přezouváte kartáč nebo kousek hadru. Boty lehce překartáčujete nebo přeleštíte hadříkem a je to. Zase vypadají dobře.

 Plynový pedál, nepřítel obuvi.

 Časem začínají na Vaší obuvi přibývat různé odřeniny, šrámy, rýhy a šmouhy. Dost často se takové drobné újmy přihodí špičkám Vašich miláčků při řízení auta. I v tomto případě je osobní řidič velkou výhodou. Když shledáte svou obuv v tomto stavu, máte v podstatě dvě možnosti. Buď svěříte jejich údržbu personálu či svému ševci a nebo se této činnosti ujmete sám. 

 Péče o obuv.

 Starat se o své boty je důležitější než si možná myslíte. Tím, že svou obuv pravidelně zbavujete nečistot, symbolicky udržujete v čistotě to, co Vám dává pocit jistoty. To, co je v podstatě základnou Vašeho těla. Při čištění se bot dotýkáte, prohlížíte si je a znovu si užíváte radost, kterou Vám přinášejí. Při této práci si odpočinete od svých starostí, můžete se dostat až do stavu meditace. A na závěr ještě zažijete ten, dnes už poměrně vzácný, skvělý pocit z dobře vykonané práce. 

 Jak na to?

 Možná máte pocit, že potřebujete odbornou radu. Využijte tedy možnosti osobní konzultace nebo kurzu péče o obuv, které Vám rád poskytnu. Nebo rady nepotřebujete a svoje boty zvládáte udržovat v perfektní stavu úplně bez problémů, ale kolem sebe vidíte někoho, kdo by s tím trochu pomoci potřeboval. Potom mu udělejte radost a věnujte mu náš kurz péče o obuv jako dárek.

 Více informací najdete v našem dárkovém obchodě, kde mimo jiné nabízíme i možnost zakoupení dárkového poukazu na tento kurz.

 Péče o obuv

Text a foto Radek Zachariáš

 

 

Umíte chodit?

 Umíte chodit?

 V naší dílně tvoříme luxusní ručně šité boty s koženými spodky. Lidé se mě často ptají, jestli kůže neklouže. “Ano, klouže,” odpovídám. To ale není ten problém, jak by se mohlo zdát na první pohled. Problém je v tom, že mnoho z nás už neumí chodit. Nevěříte? 

 V luxusních botách se nechodí, v těch se kráčí.

 Pokud jste zvyklý běžně nosit sportovní obuv nebo vycházkovou obuv s gumovým spodkem, potom se samozřejmě budete na kůži cítit jinak. Ale o to tady, mimo jiné, také jde. V luxusních botách byste se přeci měli cítit výjimečně. Tím, že musíte kráčet rozvážně, pomaleji a s určitou noblesou, dostává se Vaše tělo do jiného režimu. V teniskách jste ve sportovním a v kožených polobotkách jste ve svátečním nastavení. Tento skvělý pocit můžete zažívat i ve všední den, stačí jen chtít si to užít. 

 Důležitý je pocit.

 Obuv nosí celou váhu našeho těla a do značné míry ovlivňuje to, jak se cítíme. Ne nadarmo se říká, že boty dělají sebevědomí. V kvalitních kožených botách rámové konstrukce máte pocit pevného základu. Dokonalé jistoty, že Vás boty nezklamou. Víte, že hodnota řemeslného výrobku, který máte na nohou, Vás opravňuje kráčet zatím co všichni okolo Vás utíkají. Jste si také vědomi toho, že kvalitní šitá kožená a udržovaná obuv, stejně jako drahé hodinky, přitahuje pozornost žen a to není špatný pocit. 

 Luxus znamená chodit po kůži?

 Samozřejmě, že všechno záleží hlavně na tom, co chcete zažívat a co si chcete dovolit. Ano, někdy je to jen o tom co sami sobě dovolíme. Možná je to jedna z mála svobod, které nám ještě zbývají. Ale ne každý se chce cítit výjimečně, svátečně nebo zažívat pocit luxusu. Je možné si užívat kvalitní obuv i bez soustředění na tyto pocity. Každý z nás má jiné potřeby a touhy. Proto existují ševci, kteří tvoří luxusní boty na míru podle přání svých zákazníků a snaží se vyhovět jejich potřebám. 

 Přeji nám všem, abychom dokázali kráčet životem s tím nejlepším pocitem jaký jsme si schopni dovolit.

 Luxusní polobotky v chůzi

Text a foto Radek Zachariáš

 

 

Proč si koupit cedrové napínáky právě u nás?

U nás v ševcovské dílně dáváme cedrové napínáky našim zákazníkům ke každému zhotovenému páru obuvi. Napínáky kupujeme ve větším množství abychom měli dobrou cenu a proto je také nabízíme k prodeji ostatním zájemcům. Protože jsme hlavně řemeslníci, ne jenom obchodníci, tak napínáky jenom nepřeprodáváme. Všechny je vždycky vybalíme a zkontrolujeme. 

Dost často se stává, že z továrny přijdou napínáky nedodělané nebo poškozené. Cedrové dřevo je přírodní materiál a když není dobře vysušené může praskat, kroutit se a na jeho povrchu se objevuje smůla. Některé otvory je potřeba zvětšit, jiné naopak zalepit. Lepidlem také zajišťujeme držátka proti vypadnutí. Tyto práce nám sice zvyšují náklady, ale za naše napínáky potom můžeme ručit.

 

 

V příspěvku na našich webových stránkách se můžete podívat na obrázky z procesu oprav a úprav našich cedrových napínáků do bot.

 Text a foto Radek Zachariáš

 

 

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem